Ekologia

W harmonii z naturą

Ekologicznie - to naturalne!

Jesteśmy częścią otaczającego nas środowiska i wiemy, że każdy aspekt naszej działalności wpływa na otoczenie. Zatem poznaj jak funkcjonujemy w zgodzie z otaczającym nas lasem.


Eko kosmetyki

Korzystamy ze sprawdzonych dostawców. Eco-Boutique jest kolekcją kosmetyków przyjazną środowisku naturalnemu. Kosmetyki są w 95% biodegradowalne.

Skład kosmetyków jest bezpieczny i przyjazny nawet delikatnej, wrażliwej skórze. Kosmetyki nie zawierają parabenów, SLS, sztucznych barwników, silikonów i oparte są na naturalnych składnikach jak ekstrakt z zielonej herbaty i aloes o dobroczynnych właściwościach - idealnie nawet dla delikatnej skóry dziecka.


Adoptowaliśmy rysia

Ryś jest zagrożony wyginięciem. W Polsce żyje ok 200 osobników, a w Puszczy Kampinoskiej populacja liczy około 10 sztuk. Wspieramy ochronę tego gatunku i w 2022r symbolicznie adoptowaliśmy rysia wspierając działania Fundacji WWF na rzecz odbudowy gatunku.

Każdy z nas może wesprzeć program reintrodukcji rysi na terenie Polski. 

WWF - wsparcie dla rysia

Dzień Łosia – króla Kampinosu

Nie bez przyczyny w herbie Kampinosu widnieje łoś - w całym Parku jest ich ok 300. Z tego względu zwierzęta te można spotkać podczas spacerów po lesie.

Dzień Łosia świętujemy w Polsce od niedawna, lecz warto go obchodzić! Możesz w tym czasie zaobserwować z bliska te niesamowite zwierzęta. Przypada on na czas godów – a dokładnie na datę 17 września. Zapraszamy na coroczny spacer śladami króla puszczy wraz z przewodnikiem. Celem spacerów jest edukacja ekologiczna oraz popularyzacja wiedzy o tym niezwykłym zwierzęciu.

Łoś raczej nie boi się człowieka, dlatego jest spora szansa, że na takim spacerze uda się go zobaczyć!

Aktywny wypoczynek na rowerze

Rower to doskonała alternatywa dla samochodów. Dlatego przełączamy się na tryb fit oraz eko promując zdrowy, aktywny tryb życia. Rower to najbardziej ekologiczny środek transportu, a do tego jazda na rowerze pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Funkcjonuje tutaj całoroczna wypożyczalnia rowerów. Do dyspozycji oddajemy wysokiej jakości rowery MTB, foteliki lub przyczepki dla najmłodszych. A do tego na recepcji dostępne są mapki rowerowe po Kampinosie z opisem atrakcji i tras.

03 czerwca obchodzimy w Julinku Światowy Dzień Roweru wspierając zdrowy tryb życia, odpowiedzialną konsumpcję oraz ograniczanie zanieczyszczeń powietrza. Tego dnia wypożyczalnia rowerów funkcjonuje całkiem bezpłatnie dla nocujących u nas gości!

W sezonie letnim na terenie Julinek Park odbywa się „Rowerowe Show” z Krystianem Herbą uczestnikiem Mam Talent i 6-krotnym rekordzistą Guinnessa w zdobywaniu skacząc rowerem po schodach najwyższych budynków na świecie.

Aplikacja "Rowerowy Julinek"

Sprawdź aplikację "Rowerowy Julinek" - nasz wirtualny przewodnik, który pokaże najciekawsze szlaki rowerowe w Kampinoskim Parku Narodowym.

Przewodnik opiera się na istniejących siedmiu szlakach rowerowych biegnących z najbardziej atrakcyjnymi turystycznie trasami Parku z wyznaczeniem tras turystycznych, rowerowych o różnych poziomach zaawansowania – krótszych i dłuższych, przebiegających przez najciekawsze miejsca przyrodnicze i historyczne KPNu. 

Aplikacja "Rowerowy Julinek"

Ekologiczny plac zabaw

Plac zabaw zbudowany jest w większości z naturalnych materiałów. Podstawą naszego placu zabaw dla dzieci jest ekologiczne drewno pozyskiwane z certyfikowanych plantacji. Tym ekologicznym rozwiązaniem tworzymy dla dzieci bezpieczne miejsce do zabawy i edukacji. Ekologiczny i naturalny wygląd surowego drewna komponuje się z otaczającą go leśną scenerią.

Dla młodszych i nieco starszych dzieci plac zabaw będzie okazją do tego, by wykorzystywać energię w pozytywny sposób, poćwiczyć równowagę oraz zadbać o kondycję, a wszystko przy bardzo dobrej zabawie.

Sadzimy drzewa

Z przyjemnością dołączyliśmy do inicjatywy posadzimy.pl w ramach której pomagamy sadzić drzewa na terenie Polski. Dzięki społeczności zostało posadzonych już blisko 100 tys. drzew, a liczba ciągle rośnie.

Kąpiele leśne

Zachwyć się świeżym powietrzem, dotknij kory drzew, liści, potrzymaj w dłoniach szyszki.. Kąpiele Leśne to przebywanie w lesie i czerpanie z darów, jakie daje nam las, wszystkimi zmysłami. Prowadzimy kameralne zajęcia pod okiem instruktora, który pokazuje w jaki sposób czerpać radość z obcowania z naturą.

Promujemy zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą i blisko natury. Oddychając substancjami chemicznymi pochodzenia roślinnego wytwarzanymi przez drzewa, w otoczeniu ciszy i relaksu natury, pozwalamy naszemu systemowi nerwowemu zresetować się niemal za pomocą magii. 

Dowiedz się więcej

Regionalne i świeże produkty w kuchni

Korzystamy z lokalnych dostawców, a wszystkie dania przyrządzane są na miejscu przez szefa kuchni.

W bufecie śniadaniowym znajdziemy produkty regionalne z Kampinosu takie jak „Miód kampinoski wielokwiatowy” od leśnika z kampinoskiej pasieki - wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych; pasztet pieczony z Dębiny, kiełbasa swojska czy twaróg tłusty.

Miody z Kampinoskiej Pasieki dostępne są w sklepiku, jako słodka pamiątka z puszczy.

Dowiedz się więcej

Segregujemy odpady

Na terenie obiektu w częściach ogólnodostępnych znajdują się kosze do segregacji odpadów.


Ręczniki i pościel

Zachęcamy gości do ponownego wykorzystania ręczników. Ręczniki oraz pościel podczas pobytu wymieniana jest na życzenie, co pomaga nam minimalizować obciążenie dla środowiska związane ze zużyciem wody i energii elektrycznej.

...
Zapisz się do newslettera
Zainteresowania: